Sedmkrát upadneš, osmkrát vstaň.

Info

22. února 2008 v 8:25 |  Enrique Iglesias
Enrique Miguel Iglesias Preysler (8.května 1975, Madrid) je španělský popový zpěvák. Narosil se slavnému zpěváku Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové. Jeho rodiče však od Enriquových tří let žili odděleně. V osmi letech se mladý Enrique přestěhoval do Miami za svým otcem. Přestože jeho dětství bylo do jistě míry strvořené pro úspěch díku úspěchu jeho rodičů, Enrique nebyl zhýčkaný a nevyužíval postavení svých rodičů. Vyrůstal stejně jako jeho spoluvrstěvníci nijak vyjímečným životem. Po roce studia obchodní univerzity v Miami se rozhodl pro vlastní pěveckou dráhu. Začínal v roce 1995 pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat do Španělska ze Střední Ameriky.
Jeho pravé jméno si ho všude našlo, a proto, když odjel natáčet své první španělsky zpívané album nazval ho Enrique Iglesias. Po natočení následoval obrovský úspěch, prodalo se více než 6 milionů nosičů a Enrique získal ocenění Grammy. Předtím, něž natočil první anglicky zpívané album, stal se známým především v latinském světě.
Během krátké doby se stal natolik oblíbenou a vyhledávano popstar, že kamkoliv při svém světovém turné přijel, měl všechny stadióny vyprodané. Jeho alba se začala prodávat po milionech, získal mnoho ocenění (Grammy, American Music Awards, Premios Lo Nuestro) a stal se slavnějším, než jeho rodiče. Njevíce jej proslavil song "Bailamos", který natočil pro soundtrack k filmu Willa Smithe. "Wild Wild West" se ihned stal hitem číslo jedna na všech rádiích po celém světě. Jeho první anglicky zpívané album "Enrique" se stalo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zalté ve 32 zemích světa.
Enrique natočil alba ve čtyřech jazycích- španělsky, anglicky, portugalsky a italsky. Oblibu si získal taká na Taiwanu, v Rusku a Středním Východě. Mimo zpívání pronikl do světa filmu, po boku Anthonia Banderase, Salmy Heik a Johnnyho Deppa si zahrál ve filmu " Once Upon A Time in Mexico". Nejvetším hitem ze zatím jeho posledního alba je písnička Do you know?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vendy vendy | 5. července 2008 v 16:32 | Reagovat

superrrrrrrrrr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama