Sedmkrát upadneš, osmkrát vstaň.

Jorkšírský teriér

7. září 2007 v 21:10 | Radka0305 |  Zvířata- články
Celkový vzhled-dlouhosrstý pes; srst má být pokud možno co nejrovnější, splývající po obou stránách těla od nosu až po konec ocasu. Velmi kompaktní, ale úhledný psík, až překvapivě hrdý. Působí dojmem síli a vyváženosti.
Charakter- ostražitý, inteligentní toy teriér.
Povaha- oduševnělý, vždy v dobré náladě.
Hlava a lebka- spíše malá a plochá v mozkovně, která není příliš okrouhlá. Čenich nepříliš dlouhý, nos černý.
Oči- středně velké, tmavé, jiskrné, inteligentního výrazu, umístěné tak, že hledí přímo vpřed. Nevystupují. Okraje očních víček jsou tmavé.
Uši- Malé, tvaru písmene V, vztyčené, nepříliš zeširoka nasazené, pokryté krátkou srstí sytě tříslové barvy.
Tlama- úplný, pravidelný, nůžkový skus, což znamená, že horní řezáky těsně překrývají řezáky dolní. Jsou v čelistech stejně nasazené a správně rozmístěné.
Krk- dobře utvářený.
Hrudní končetiny- správně uložené, vrcholy vzad směřující lopatky; končetiny pevné, dobře pokryté bohatou srstí zlatě tříslové barvy, která je trochu světlejší na koncích chlupů než u jejich kořenů; toto zbarvení nezasahuje nad lokty.
Trup- kompaktní, s přiměřeně klenutými žebry, silnými bedry.
Pánevní končetiny- při pohledu zezadu úplně rovné, hlezna navybočená ani nevbočená. Jsou dobře kryty srstí zlatě tříslové barvy, která je poněkud světlejší na koncích chlupů než u jejich kořenů; toto zbarvení nezasahuje nad hlezna.
Tlapky- okrouhlé; drápy černé
Ocas- obvykle krácený asi na polovinu, bohatě osrstěný, barva srsti je sytě modrá, sytější než jinde na těle ( zvláště na konci ocasu ). Nesen je o něco víš, než je rovina hřbetu.
Pohyb- volný, vydatný; akce končetin směřuje vpřed i vzad přímo dopředu, přičemž hřbet zůstává v klidu.
Srst- na těle přiměřenědlouhá, úplně rovná, nezvlněná, lesklá, jemná, hedvábné textury, nikoli vlnovitá. Na hlavě je srst dlouhá, sytě zlatě tříslové barvy, tmavšího odstínu na strnách hlavy, kolem uší a na čenichu, kde je zvlášť dlouhá. Tříslová barva na hlavě nezasahuje až na krk. Srst zde nesmí obsahovat žádné tmavé nebo černé chlupy.
Barva- tmavá ocelová modř ( nikoliv stříbřitě modrá ) zasahuje od tla až po ocasa nikdy nesmí obsahovat plavé, bronzové nebo černé chlupy. Srst na hrudi je bohatá, světle tříslové barvy. Všechna tříslově zbarvená srst je tmavší u kořene chlupů než uprostřed a přechází do světlého zbarvení na koncích.
Hmotnost- 7 liber (tj. 3,1 kg )
Chyby- všechy odchylky od vše uvedených požadavků jsou chyby, jejichž závažnost musí být hodnocena přesně podle stupně jejich vyjádření.
Poznámka- psi ( samci ) musejí mít normálně vyvinutá a sestouplá varlata.
zdroj: kniha Teriéři


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 market market | Web | 9. září 2007 v 20:05 | Reagovat

jj klidně s tebou spřátelím

2 vendula vendula | Web | 17. března 2008 v 15:31 | Reagovat

ahoj más super blog koukni se na můj já mám doma jorkšíra a jestli máš psa a jeho fotky tak se přihlaš do mé soutěže na blogu více toho najdeš když najedeš na rubryky psí soutěže byla bych mocinky ráda papa :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama